Nowoczesne technologie na lekcjach wfu

Nowoczesne technologie na lekcjach wfu
Choć trudno wyobrazić sobie, jak tu można wykorzystać nowoczesne technologie na lekcjach wfu, ja wraz Agnieszką Sławińską staramy się iść z duchem czasu i wplątywać w zajęcia elementy  z użyciem internetu czy też aplikacji na telefonie. Przykładem może być wykorzystanie aplikacji Endomondo w wyznaczaniu lub zmierzeniu trasy biegu. Uczniowie, za pomocą tej aplikacji, mogli dokładnie zmierzyć dystans jaki przebiegli w czasie lekcji. Dodatkowym plusem była możliwość sprawdzenia, ile kalorii spaliło się w czasie biegu, co spodobało się najbardziej dziewczynom :P.
Kolejnym sposobem wykorzystania nowych technologi jest użycie strony internetowej youtube.com.
Kiedy z jakiś przyczyn nie możemy poprowadzić zajęć na sali gimnastycznej i musimy skorzystać z sal klasowych, wykorzystujemy sytuację by w sposób praktyczny przekazać wiedzę.  Takim przykładem była lekcja Agnieszki Sławińskiej, na której Agnieszka opowiedziała o biegach sztafetowych. Oprócz prezentacji i opisu, użyła strony  youtube.com, by pokazać, jak wygląda prawidłowe przekazanie pałeczki w biegu sztafetowym, na przykładnie filmików z Igrzysk czy też  Mistrzostw Świata w Lekkie Atletyce.
Na lekcjach używamy także telefonów, dzięki którym możemy nagrać film w zwolnionym tempie. To fajna metoda by pokazać uczniowi, w którym momencie ćwiczenia popełnia błędy.
Znalezione obrazy dla zapytania youtubeZnalezione obrazy dla zapytania endomondo